Co było


Grudzień 2016
za uzyskane fundusze z "1% podatku dla OPP" w roku 2014 i 2015

Fundacja Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca

zakupiła:

2 głowice ultrasonograficzne do aparatu echo dla Poradni Kardiologicznej Dziecięcej ŚCCS oraz elementy wyposażenia Pracowni Hemodynamiki Dziecięcej ŚCCS za łączną kwotę 40 000 PLN

wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
Luty 2014
Ze środków zgromadzonych w ramach akcji "1% 2012 i 2013" Fundacja zakupiła na potrzeby Oddziału Kardiologii Dzieci i Poradni Przyklinicznej elementy wyposażenia za kwotę 8693 PLN.

Dla potrzeb przyklinicznej pracowni UKG Fundacja sfinansowała zakup dziecięcej głowicy do badań przezprzełykowych. Dzięki temu nasi pacjenci mogš być diagnozowani za pomocš najwyższej klasy cyfrowego aparatu iE33. Dzięki nowej głowicy możemy wykonywać bardzo precyzyjnš diagnostykę u dzieci ważšcych 3,5 kg i większych. Koszt zakupu: 59 000 PLN.


Luty 2012
W minionym roku Fundacja ze zgromadzonych środków zakupiła na potrzeby Klinki Kardiologii Dzieci:

* Cyfrowy rejestrator zdarzeniowy EKG - tzw. Holter event: CardioCall ST 80 i akcesoria do rejestratora - 7028 PLN

Holter event

* Klimatyzatory na Oddział Kardiologii Dzieci - 6031 PLN

Klimatyzator

* Zestaw multimedialny do prezentacji badań obrazowych - 8433 PLN


Luty 2011
W dn. 19.02.2011r. odbył się jubileuszowy 20-ty Bal Charytatywny Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca.

W restauracji "Chata Polaka" w Gliwicach do białego rana bawiła się niemal setka gości. W czasie balu szczególnie zasłużeni sponsorzy zostali uhonorowani nagrodą "Złotego Serca":
* Ksiądz Prałat Paweł Ptasznik Kierownik Sekcji Polskiej Watykańskiego Sekretariaty Stanu
* dr Heiner Kleeberg, President of German Association "The Sovereign Order of St John Knights Hospitallers"
* p. Dariusz Markiewicz - właściciel zakładu złotniczego w Zabrzu, wieloletni sponsor Fundacji
* p. Magdalena Pelec, właścicielka Agencji Reklamowej FUX z Zabrza, wieloletni sponsor Fundacji


W czasie balu odbyła się aukcja obrazów i innych dzieł sztuki:
- album "Katyń" z autografem Andrzeja Wajdy
- fotos z filmu "Zemsta" w twardej oprawie z autografami głównych aktorów
- karykatura Justyny Steczkowskiej z autografem piosenkarki
- "Anioł" - metaloplastyka

Cały dochód z balu został przekazany Fundacji na realizację celów statutowych.


Grudzień 2010
Dziękujemy wszystkim sponsorom za przekazanie "1 %". Ten rok podobnie jak poprzednie był bardzo owocny dla naszej Fundacji. Dzięki zgromadzonym funduszom planujemy zakupić:
- kolejne kardiomonitory na oddział kardiologii dzieci
- wielkoekranowy zestaw audiowizualny do prezentacji badań echokardiograficznych, angiograficznych i radiologicznych. Zestaw ten będzie wykorzystywany również do prezentacji wykładów dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy odbywają zajęcia kliniczne w naszym odziale.
- drobny sprzęt ułatwiający pobyt pacjentom w oddziale (lampki nocne, ekspres do kawy)


Styczeń-Grudzień 2010
W roku 2010 w naszym Oddziale prowadzone były szkolenia dla lekarzy stypendystów w ramach ufundowanych grantów:

- "Grant Joannitów" - dr Bogdan Czerpak z Kijowa, Ukraina
- "Grant Watykański" - dr Carlos Molina, Gwatemala


Październik 2009
Fundacja zakupiła za kwotę 79123 PLN zestaw kardiomonitorów: jednostka centralna z możliwością podglądu 5 jednostek peryferyjnych znajdujących się na salach chorych w Oddziale Kardiologii.


Kwiecień 2009
Fundacja zakupiła za kwotę 6000 PLN nową infuzyjną pompę objętościową marki "PLUM A+ 11.7" dla Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej Dzieci


Marzec 2009
Fundacja zakupiła za kwotę 60 000 PLN dwie głowice do nowego aparatu echokardiograficznego firmy General Electric. Aparat ten będzie wykorzystywany do diagnostyki przyłóżkowej na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci i Dziecięcym Oddziale Pooperacyjnym.


17 stycznia 2009
W dniu 17 stycznia 2009 odbył się coroczny Bal Charytatywny. Już kolejny raz w restauracji .Chata Polaka. w Gliwicach gościli sponsorzy i sympatycy Fundacji. W .18-te urodziny. Fundacji do białego rana bawiła się setka gości. W tym roku "Złote Serce" otrzymali:
- Pani mecenas Elżbieta Poznańska za wieloletnią pomoc prawną Fundacji,
- Pan John Barr Prezes AGA Medical Corporation, Plymouth, Minnesota, USA za ufundowanie stypendiów dla lekarzy z Ameryki Łacińskiej,
- Pan Andrzej Warth kolekcjoner dział sztuki i marszand, który przekazuje od lat dzieła sztuki licytowane w czasie balu.
Honorowe podziękowanie otrzymali Państwo Dariusz i Henryka Markiewiczowie, którzy od pierwszego balu są wykonawcami złotych serduszek, które w formie daru przekazują na rzecz Fundacji. Podziękowania otrzymali również Pan Bogdan Polak właściciel restauracji .Chata Polaka. oraz Pan Janusz Marek . wodzirej. Wszystkim sponsorom, gościom i sympatykom serdecznie dziękujemy za udział w aukcji dzieł sztuki. Cały dochód z balu zasilił konto Fundacji. Zapraszamy za rok.
PS. Relację z balu przeprowadziła GTV-Zabrze


25-27 kwiecień 2008
W zduńskiej Woli odbył się "IV Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca". Nasza Fundacja zorganizowała wyjazd dzieci po przeszczepie serca pozostających pod opieką Śląskiego Centrum Chorób Serca na tę imprezę. Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu za udzielone wsparcie organizacyjne.


2 luty 2008
w restauracji "Chata Polaka" w Gliwicach, ul. Kozielska odbył się coroczny, charytatywny bal Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca.
Razem z nami niemal do białego rana bawiło się w miłej atmosferze prawie sto osób. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok. Dochód z balu i aukcji prac plastycznych został przekazany Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca.Grafiki zostały przekazane przez pana Aleksandra Smolińskiego prowadzącego "Pracownię Plastyczną na strychu", która działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach.

1 "Stara dama" - linoryt, autor: Ewa Kazaczkiewicz l. 16
2 "Jak na linie zawieszony" - linoryt, autor: Jola Polok l.17
3 "Sowa" - linoryt, autor: Ryszard Dasiewicz l.23.

Ryszard Dasiewicz jest kojarzony przez Gliwiczan z Cepelią, w której spędza czas ze swoją mamą od najwcześniejszego dzieciństwa. Otaczające go wyroby rękodzieła ludowego wywarły wpływ na charakter i styl jego sztuki...

Zanim jednak przyszła sztuka przez długie lata trwała uporczywa walka z chorobą. Aż trudno uwierzyć, że Rysiu był autystycznym dzieckiem. Od ósmego roku życia w ogóle nie mówił. Pokonał wiele barier, żeby zacząć przyjmować i akceptować otaczający go świat. Osiągnął to siła charakteru . swoją własną oraz mamy Bożeny Błaszczyk. Zainteresowania sztuką zaczęły się w szóstej klasie szkoły podstawowej za podszeptami wychowawczyni Anny Kowalik. Terapia przez sztukę stała się najskuteczniejszym lekarstwem i sposobem na życie. Pasję i chęć tworzenia zakorzeniła w nim Ewa Kowalczyk. Od 2000r uczęszcza do pracowni Aleksandra Smolińskiego tam przedziera się przez tajniki i meandry linorytu. Prace Ryszarda Dasiewicza zachwycają widzów tematyką, dojrzałością formy, niepowtarzalnością... W imieniu Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca dziękujemy za przekazane prace.

Możemy sobie wzajemnie pomagać.
Razem możemy więcej!
GRUDZIEŃ 2007
Fundacja zakupiła trzy wysokiej klasy strzykawkowe pompy infuzyjne. Sprzęt ten będzie przekazany w darze dla Oddziału Klinicznego Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wykorzystywany będzie w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej Dzieci oraz w Dziecięcym Oddziale Pooperacyjnym.
1 CZERWCA 2007
Konferencja Naukowa: "Zamykanie PFO" - wspólna sesja neurologów i kardiologów. (w ramach XIV Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej w Zabrzu)
"Multikino" w Zabrzu, ul. Gdańska, Sala E

MAJ-CZERWIEC 2007
Konferencje z okazji XX-lecia Oddziału Klinicznego Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej w Zabrzu, Śląski Uniwersyt Medyczny, Śląskie Centrum Chorób Serca, Zabrze ul. Szpitalna 2 "LECZENIE NIEOPERACYJNE WAD SERCA".

21 MAJ 2007
"Spotkanie z naszymi Nauczycielami i Przyjaciółmi"
W auli wykładowa Szpitala Specjalistycznego w Zabrze ul. Curie-Skłodowskiej 10 odbyła się uroczysta konferencja, w której udział wzięli zaproszeni goście z kraju i zagranicy: prof. Marian Zembala (Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca), prof. Janusz Skalski (Dziekan d/s Nauki Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej), prof. Krystyna Kubicka (IP CZD Warszawa), dr Lili Goldstein (pierwszy kierownik Kliniki), prof. Grażyna Brzezińska (IP CZD Warszawa), dr Charles E. Mullins (Huston, USA), dr Donald Hagler (Rochester, USA), dr Ramon Bermudez Canete (Madryt, Hiszpania), dr Luigi Ballerini (Rzym, Włochy), Franck Gugeon (Minneapolis, USA) i wielu innych zaprzyjaźnionych, współpracujących z zabrzańską Kliniką lekarzy kardiologów dziecięcych.
Zobacz plakat

27.01.2007
W restauracji "Chata Polaka" w Gliwicach, ul. Kozielska odbył się coroczny, charytatywny bal Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca Laureatem "Złotego serca" został:
* pan Ryszard Wandasiewicz, Prezes Fundacji Zdrowia w Katowicach

Srebrne serce otrzymali:
* pan Andrzej Warth
* pan Krzysztof Niewiadomski

Na licytacji sprzedano dwie akwarele Nikifora, obraz Jaroszewicza i grafikę prof. Wiktora Zina oraz filiżanki Rosenthala Dochód z balu i licytacji zasilił konto Fundacji. Sponsorom i sympatykom Fundacji dziękujemy za udany wieczór.
luty 2006
Zakończyła się modernizacja Oddziału Klinicznego Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej Po generalnym remoncie Oddział uzyskał europejski standard: wszystkie sale chorych są klimatyzowane i posiadają własny węzeł sanitarny. Wymieniono wyposażenie Oddziału, zainstalowano nowy system monitorowania funkcji życiowych . Oddział uzyskał nowy bardzo estetyczny wygląd. Wyremontowano również pracownie EKG, Pracownie UKG i pomieszczenia Poradni Przyklinicznej. Fundacja współfinansowała modernizację Oddziału i Pracowni.
styczeń 2006
15 Charytatywny Bal Fundacji
Laureatami zostali:
* "Złote Serce" - Reprezentacja Artystów Polskich
* "Srebrne Serce" - Huta Łabedy S.A.

Podziękowania za wspieranie Fundacji otrzymali:
Program 3 Telewizji Polskiej Katowice
Agencja reklamowa "Fux" - podziękowanie odebrał pan Marian Rumiak, właściciel agencji
Zofia Dąbrowska - choreograf zespołów tanecznych
październik 2005
mecz piłki nożnej na stadionie Górnika Zabrze: reprezentacja Artystów Polskich "RAP" z "gwiazdą" Fridmanem v. reprezentacja pracowników Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu
wynik spotkania 0:1 (do przerwy 0:1) widzów: 2000
czerwiec 2005
turniej piłki nożnej z udziałem drużyn:
reprezentacja Zakonu Kamilianów
reprezentacja pracowników Śląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty"
reprezentacja pracowników Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

styczeń 2005
Charytatywny bal Fundacji w Hotelu "Silvia" w Zabrzu
Lauretami zostali:
* "Złote Serce" - "SKOK im. Mikołaja Kopernika" nagrodę odebrał Prezes SKOK
* "Srebrne Serce" - Radio PLUS
podziękowania za wspieranie Fundacji - agencja reklamowa "Fux" nagrodę odebra pan Marian Rumiak, właściciel agencji
październik 2004
Koncert zespołu .Łzy. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Artyści przekazali honorarium za koncert na potrzeby Fundacji.
październik 2003
w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zespołów "Łzy" i "Apogeum". Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na zasilenie konta Fundacji. Artyści wystąpili charytatywnie i honorarium za koncert przeznaczyli na potrzeby Fundacji.
październik 2003
Na zaproszenie Fundacji do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przyjechał dr Enrico Chiappa z Turynu, Włochy. Dr Chiappa jest wybitnym specjalistą w dziedzinie kardiologii dziecięcej oraz ogólnokrajowym organizatorem kardiologicznej diagnostyki wewnątrzłonowej we Włoszech. Dr Chiappa wygłosił cykl wykładów dotyczących rozpoznawania i leczenia chorób serca u płodu. W kursie udział wzięli lekarze położnicy i neonatolodzy ze Śląska.
luty 2003
12 Charytatywny bal Fundacji odbył się w restauracji "Stary Browar" w Gliwicach. W czasie balu tradycyjnie wręczone zostały nagrody Fundacji: "Złote serca - za wielkie serce dla małych serc". Laureatami za rok 2002 zostali:
* Program 2 Telewizji Polskiej S.A. - nagrodę odebrała red Iwona Kubicz
* zespół "Łzy" - nagrodę odebrał Adam Konkol
podziękowania za pomoc udzieloną Fundacji otrzymali:
* Witold Polak - stały sponsor Fundacji

październik 2002
w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zespołu "Łzy". Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na zasilenie konta Fundacji. Zespół "Łzy" wystąpił całkowicie charytatywnie i honorarium za koncert przeznaczył na potrzeby Fundacji.
luty 2002
11 Charytatywny Bal Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca odbył się w restauracji "Pod kasztanami" w Zabrzu. Nagrodę "Złotego serca" otrzymał prof. Bolesław Pochopień, Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach. "Srebrne Serca" odebrali: Krzysztof Rumin - plastyk i Daniel Nowaczyk . przedsiębiorca
29 września 2001
W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 15 lecia istnienia Kliniki Kardiologii Dzieci w Zabrzu. Na spotkanie przybyła mieszkająca na stałe w Szwecji dr Lili Goldstein - pierwszy kierownik kliniki i twórca kardiologii dziecięcej w Zabrzu. Na spotkaniu obecna była dyrekcja Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz przedstawiciele władz miasta Zabrze.Fundacja Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca
adres: 41-800 Zabrze, ul.Curie-Skłodowskiej 9. ,
Bank Śląski S.A. w Katowicach 0/1 Zabrze 96105015881000000200368462
email:info@sercedziecka.pl
  created by Junisoftex